Katalog Maluch

Zobacz nasz katalog online
Katalog Maluch 2018

sklep

Maluch

resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

Program MALUCH - edycja druga 2013

Dnia 13 lipca 2013 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 10 maja 2013 r. o zmianie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dn. 28.06.2013 r., poz. 747). Nowelizacja ustawy „żłobkowej” zmienia m.in. zakres podmiotów uprawnionych do otrzymywania dotacji z budżetu państwa na rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: mogą je otrzymywać nie tylko gminy, ale także m.in. podmioty niepubliczne i osoby fizyczne.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, wychodząc naprzeciw tym zmianom, organizuje konkurs na dotacje z programu MALUCH, w którym można skorzystać z nowych możliwości.

Podstawowe założenia konkursu „MALUCH 2013 - edycja 2” [PROJEKT]

 1. Kwota dotacji z rezerwy celowej na drugą edycję: 20 mln zł
 2. Adresaci Programu:
  • osoby fizyczne,
  • osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (z wyłączeniem jst).
 3. Przedmiot dofinansowania:
  • w żłobkach i klubach dziecięcych - wydatki bieżące na miejsca utworzone w 2013 r.,
  • dzienni opiekunowie - organizacja nowych miejsc oraz wydatki bieżące na te miejsca w 2013 r.
 4. Wysokość dofinansowania

  Koszty bieżące funkcjonowania:

  • żłobki – do 1050 zł miesięcznie na jedno miejsce,
  • kluby dziecięce – do 520 zł miesięcznie na jedno miejsce,
  • dzienny opiekun – do 1050 zł miesięcznie na jedno miejsce,

  nie więcej niż 80% kosztów realizacji zadania oraz nie więcej niż wysokość miesięcznej opłaty rodzica za pobyt i wyżywienie ustalonej bez uwzględnienia kwoty uzyskanego dofinansowania. Uzyskane kwoty dofinansowań na zapewnienie funkcjonowania pomniejszają miesięczne opłaty rodziców.

  Organizacja nowych miejsc opieki u dziennego opiekuna:
  jednorazowo do 5 000 zł na koszty zorganizowania instytucji, nie więcej niż 80% wartości kosztów realizacji zadania.

 5. Minimalny okres funkcjonowania dotowanych miejsc lub instytucji: 31 grudnia 2014 r.
 6. Orientacyjne terminy:
 • Ogłoszenie konkursu: 17-19 lipca 2013 r.
 • Termin składania ofert: 7 sierpnia 2013 r.
 • Termin ogłoszenia wyników: 12 września 2013 r.

Kampania " Od serca dla dziecka"

Zapraszamy do wspólnej zabawy, Włącz się do programu „Od serca dla dziecka” i przyczyń się do wyrównania szans na zdrowy i szczęśliwy rozwój dzieci w gronie rówieśników. Aż 20 grup zabawowych w całej Polsce może dzięki Twojej pomocy otrzymać niezwykłe paczki z zabawkami edukacyjnymi Nowa Szkoła!
Więcej na http://www.bebiklub.pl/home/program-odsercadladziecka/jak-pomagac


Instytut Małego Dziecka i Nowa Szkoła zaprasza na

Warsztat „Przestrzeń jako trzeci nauczyciel” - aranżacja bezpiecznej i inspirującej przestrzeni dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Myślisz, planujesz, chcesz otworzyć ciekawe miejsce dla małych dzieci Pracujesz z małymi dziećmi i chcesz podnosić swoje kwalifikacje Ten warsztat jest dla Ciebie

 • 6.09.2012, w godzinach 10:00- 16:00, z przerwą kawową
  7.09.2012, w godzinach 10:00- 16:00, z przerwą kawową
 • Cena za warsztat i materiały szkoleniowe Instytutu Małego Dziecka 66 zł
 • Ilość miejsc ograniczona zgłoszenia prosimy wysyłać na adres konferencje@nowaszkola.com
 • wpłata na konto z tytułem „Przestrzeń jako trzeci nauczyciel” data warsztatu
  Instytutu Małego Dziecka im.Astrid Lindgren
  BZ WBK 04 1090 1362 0000 0000 3507 6280 będziemy mogły zrobić po 20.08.2012.

Trenerzy

Osoby prowadzące szkolenie to doświadczeni trenerzy pracujący w Instytucie Małego Dziecka, którzy mają doświadczenie w przygotowaniu i prowadzeniu autorskich zajęć rozwojowych z dziećmi od urodzenia do 7. roku życia i ich rodzicami, jak i w tworzeniu i realizacji innowacyjnych programów szkoleniowych dla środowiska edukacyjnego. Zespół trenerski przeszedł cykl szkoleń i superwizji w  krajowych i  zagranicznych ośrodkach szkoleniowych – m.in. Internationale Akademie für  Innovative Pädagogik, Psychologie und Ökonomie  gGmbH (INA) an der Freien Universität Berlin (2000-2010), University of Illinois, USA (2004-2008). Od 2005 roku współpracuje z prof. Lilian G. Katz z USA, która opracowała i spopularyzowała na całym świecie Metodę Projektów we wczesnym nauczaniu (The Project Approch ). Trenerzy posiadają tytuł Edukatora przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Program szkolenia :

W czasie szkolenia proponujemy zapoznanie się z wiedzą i badaniami na temat :

 • specyfiki procesów uczenia się małych dzieci ,
 • znaczenia przestrzeni dla rozwoju i uczenia się dzieci,
 • sposobów aranżacji optymalnej – bezpiecznej i inspirującej – przestrzeni dla małych dzieci .

Istotą naszej metody pracy jest łączenie najnowszej wiedzy z konkretnymi rozwiązaniami użytecznymi w codziennej pracy placówek dla małych dzieci i ich rodzin. Szkolenie prowadzone będzie metodą warsztatową. Wykorzystywane będą metody aktywne, praca indywidualna i w grupach, mini-wykłady, film, prezentacja. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe przygotowane przez Instytut Małego Dziecka.

Warsztat trwa 6h (z przerwą kawową), składa się z dwóch części.

Pierwsza część ( 4h)prowadzona jest przez 2 trenerów z Instytut Małego Dziecka , jej celem jest rozwój wiedzy na temat specyfiki procesów uczenia się dzieci od urodzenia do 3 roku życia oraz aranżacji optymalnej – bezpiecznej i inspirującej przestrzeni dla małych dzieci. Druga część ( 1,5h) prowadzona jest przez eksperta z Nowej Szkoły , jej celem jest prezentacja produktów Nowej Szkoły – pomocy edukacyjnych i wyposażenia placówek dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Dojazd

Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren
Os. Wichrowe Wzgórze 119
61-699 Poznań
(skrzydło Szkoły Podstawowej nr 11)


Konkurs Nutricia

Nowa Szkoła nie tylko dba o edukacyjny rozwój małych dzieci ale również popiera Program "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", który wspiera żłobki oraz rodziców w zapewnieniu zdrowego rozwoju małego dziecka dzięki poprawie jakości diety i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dlatego już dziś zapraszamy wszystkie żłobki do udziału w konkursie Nutricia.

Możecie Państwo wygrać smaczną i zdrową nagrodę gwarantowaną oraz jedną z trzech wartościowych nagród głównych dla swoich podopiecznych.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy.


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło stronę http://www.zlobki.mpips.gov.pl/, na której można się dowiedzieć się jak świadczyć usługi opiekuńcze , wszystko o programie Maluch .


Rozstrzygnięcie konkursu ofert - edycja 2 tura 3

W dniu 31 sierpnia 2011r został rozstrzygnięty konkurs ofert w ramach resortowego programu MALUCH - edycja 2 tura 3. W 2 turze 3 edycji konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH” wybrano 25 ofert na łączną kwotę 3.229.780. Oferty pochodzą z 11 województw, z tego 14 gmin miejskich i 4 gminy wiejskie. Wybrane oferty zakładają powstanie 779 miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi do lat 3, z tego 733 w żłobkach i 46 w klubach dziecięcych. 4 gminy realizować będą zadania na zasadzie współpracy publiczno-prawnej, dzięki czemu powstanie 240 nowych miejsc w 7 żłobkach i w 1 klubie dziecięcym.

Łącznie w obu edycjach programu, liczba nowych miejsc powstałych z udziałem programu Maluch wynosi 4,570, dzięki czemu liczba miejsc w żłobkach i klubach malucha wzrośnie o ponad 14% w porównaniu do roku 2010.
Lista ofert zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Resortowego programu „MALUCH” 2011 - edycja 2 tura 3


Rozstrzygnięcie konkursu ofert - edycja 2 tura 2

W dniu 10 sierpnia 2011r został rozstrzygnięty konkurs ofert w ramach resortowego programu MALUCH - edycja 2 tura 2. W 2 turze 2 edycji konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH” wybrano 23 oferty na łączną kwotę 1.291.951. Oferty pochodzą z 8 województw. Wybrane oferty zakładają powstanie 576 miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi do lat 3, z tego 526 w żłobkach i 50 w klubach dziecięcych.

Przypominamy, że termin zgłaszania ofert do trzeciej tury drugiej edycji konkursu w ramach programu „MALUCH” mija 16 sierpnia br.
Lista ofert zakwalifikowanych do dofinansowania edycja 2 tura 2


Rozstrzygnięcie konkursu ofert

W dniu 15 lipca 2011r został rozstrzygnięty konkurs ofert w ramach resortowego programu MALUCH - edycja 2 tura 1. W 1 turze 2 edycji konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH” wybrano 12 ofert na łączną kwotę 1 729 465. Oferty pochodzą z 7 województw. Wybrane oferty zakładają powstanie 416 miejsc w instytucjach opieki nad dziećmi, wszystkie w żłobkach.
Lista ofert zakwalifikowanych do dofinansowania


Targi Brzuszek i Maluszek. Lublin 18-19 czerwca br.

Targi Brzuszek i Maluszek które odbyły się w weekend 18 -19 czerwca w Lublinie cieszyły się ogromnym powodzeniem. Odwiedziło je wiele młodych małżeństw planujących i spodziewających się potomka, młodych rodziców z maluchami, babcie, dziadkowie – całe rodziny!

Uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy na temat rozwoju, zdrowia, pielęgnacji i wychowywania swoich pociech. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających liczne wystąpienia, wykłady, warsztaty i pokazy. Porad udzielali lekarze, psycholodzy, położne, dietetycy i fizjoterapeuci.

Targi to także dobra okazja aby zapoznać się z ofertą firm z różnych branż.

Stoisko Nowej Szkoły nie tylko dobrze się prezentowało, ale było wręcz rozchwytywane przez najmłodszych i wzbudzało duże zainteresowanie wśród rodziców.

Produkty, pomoce edukacyjne i zabawki które zaprezentowaliśmy cieszyły się dużym uznaniem.

Największe targi dziecięce na Lubelszczyźnie okazały się wielkim sukcesem. Mamy nadzieję że na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez i z roku na rok będą przyciągać coraz większą liczbę gości.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z targów

TARGI BRANŻY DZIECIĘCEJ
Brzuszek i Maluszek
18 – 19 czerwca 2011 r.
Hala MOSiR
Lublin, Al. Zygmuntowskie 4