Katalog Maluch

Zobacz nasz katalog online
Katalog Maluch 2018

sklep

Maluch

resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

ARCHIWUM KONFERENCJI

Konferencja Lublin 29.11.2011

„Maluch” w Lublinie cieszył się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród pracowników żłobków , klubików i przedszkoli, ale również w śród studentów ostatniego roku pedagogiki.

Tym razem w świat rozwoju małego dziecka , ciekawą praktyczna aranżacje pomieszczeń , kącików wprowadziła nas Pani Maria Cieślik.

W aurę wspomnień z lat 50- tych i 60- tych „przeniosła” nas prezentacja pt: ”Żłobki dawniej i dziś w Polsce i Europie”. Świat zabawek przez parę chwil zawładnął dorosłymi, którzy mogli podczas prezentacji Pani Bogusławy Bagłaj sprawdzić jego walory edukacyjne.

Pani Maria Kornaka- dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich w Lublinie, opowiedziała jak wygląda praca w lubelskich żłobkach, jak bardzo zwraca się uwagę na kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i edukacyjnych u małych dzieci. Program „Cała Polska Czyta Dzieciom” znalazł swoje miejsce również w lubelskich żłobkach, w których dzieci bardziej niż na oglądaniu bajek skupiają się na słuchaniu tekstów czytanych przez pedagogów.

Na temat edukacji wśród maluchów wypowiedziała się Pani psycholog Zespołu Żłobków Miejskich w Lublinie Małgorzata Jabłońska –Trautman. O roli diety w rozwoju małego dziecka mówiła pani Renaty Wilk. Przed ,w trakcie i po konferencji troszczyła się o nas Pani Marlena Wilgocka doktorantka Instytutu Pedagogiki w Lublinie. Ustawa żłobkowa i program „Maluch” wywołały ciekawe dyskusje. Konferencję prowadził pan Maciej Zieliński , koordynator na Mazowsze i Lubelszczyznę , przy stoliku rejestracyjnym witał – a po spotkaniu żegnał Państwa pozostający do dyspozycji Tomasz Pudło regionalny doradca klienta (tomasz.pudlo@nowaszkola.com , tel: 607770869)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zainteresowanie i serdecznie zapraszamy do odwiedzania stron: www.instytutkomenskiego.pl i www.nowaszkola.com

 • Termin: 29.11
 • Miejsce: Lublin, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Instytut Pedagogiki Ul. Droga Męczenników Majdanka 70. 20-325

Plan konferencji Lublin – 29.11.2011r.

 • 9.30-10.00 Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoisk.
 • 10.00-11.30 Powitanie uczestników Maria Cieślak – Instytut Komeńskiego Żłobek w Polsce i na świecie. Aranżacja przestrzeni. Nigdy nie jest za wcześnie - edukacja dziecka do 3 roku życia.
 • 11.30-11.45 Bogusława Bagłaj -Firma Nowa Szkoła Sp.o.o Edukacja malucha-rola pomocy edukacyjnych w rozwoju dzieci najmłodszych
 • 11.45-12.15 Przerwa kawowa. Zaproszenie na stoiska.
 • 12.15-12.45 Anna Kornaka - Zespół Żłobków Miejskich w Lublinie
  Małgorzata Jabłońska – Trautman – Specyfika pracy dydaktycznej w lubelskich żłobkach
 • 12.45-13.00 Renata Wilk - Dieta w żłobkach
 • 13.00-14.00 Maria Cieślak – Instytut Komeńskiego Opieka nad dzieckiem do lat 3 - możliwości wynikające z tzw. ustawy ”żłobkowej” w oparciu o ustawę z dnia 04.02. 2011 roku: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Możliwości wynikające z programu rządowego MALUCH.
 • 14.00 Zakończenie konferencji.
WięcejMniej

Konferencja Maluch – 15 listopada Poznań.

Instytut Komeńskiego wraz z Nową Szkołą poruszyli tematykę warunków, jakie stworzyły Wielka Brytania i Francja, z nadzieją patrząc na procesy jakie powoli zaczynają dziać się również w naszym kraju. Przypominamy sobie żłobki dawniej i patrzymy na dzisiejsze możliwości rozwoju. Proponujemy ciekawe aranżacje pomieszczeń, omawiamy ustawę żłobkową i program „Maluch”. Ustawa jak i program „Maluch” wzbudzają zawsze wiele zainteresowania i pytań. W Poznaniu, ważne zagadnienia związane z tematyką żłobków i edukacji dziecka do 3 roku życia poruszyła pani Gracjana Wożniak –trener Akademii Komeńskiego. Prelekcje z ciekawymi filmami prezentującymi zachowanie dzieci, prezentacja ustawy, programu „Maluch” wzbudziła ciekawe rozmowy na tematy żłobkowe. Uczestnicy konferencji wymieniali się doświadczeniami, spostrzerzneniami, na co zwracać szczególną uwagę według nowej ustawy żłobkowej. Wiemy, jak ważne jest wsparcie w przygotowaniach do odbioru klubików, mini żłobków, przedszkoli niepublicznych przez instytucje tj: sanepid i straż pożarna.

Jak zwykle podczas konferencji pani Bogusława Bagłaj mówiła o roli pomocy dydaktycznych w pracy z małym dzieckiem. Przy rejestracji witała Państwa pani Monika Busz - koordynator na wielkopolskę i lubuskie. Konferencję poprowadził pan Szymon Wawrzyniak przedstawiciel Nowej Szkoły, który pozostaje do państwa dyspozycji pod tel. 605 896 443, szymon.wawrzyniak@nowaszkola.com Bardzo dziękujemy Miejskiemu Zespołowi Żłobków Miasta Stołecznego Warszawy pani dyrektor Bożenie Przybyszewskiej za udostępnienie nam filmów, które były realizowane w ramach programu” Warszawskie Żłobki Wspierają Rodzinę w Wychowaniu. Zdrowe Dziecko= Zdrowa Rodzina= Zdrowe Społeczeństwo”. Na zakończenie konferencji, każdy z uczestników otrzymał płytę z materiałami przedstawionymi podczas spotkania. Dziękujmy uczestnikom za aktywny udział, pytania oraz debatę. Zapraszamy do odwiedzania strony Instytutu Komeńskiego www.istytutkomenskiego.pl oraz naszej strony, pełnej ciekawych inspiracji edukacyjnych www.emaluch.com.pl

 

Plan konferencji Poznań – 15.11.2011r.

 • 9.30-10.00
  Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoisk.
 • 10.00-11.30
  Powitanie uczestników
  Gracjana Woźniak – Instytut Komeńskiego
  Żłobek w Polsce i na świecie.
  Aranżacja przestrzeni.
  Nigdy nie jest za wcześnie - edukacja dziecka do 3 roku życia.
 • 11.30-11.45
  Bogusława Bagłaj -Firma Nowa Szkoła Sp.o.o
  Edukacja malucha-rola pomocy edukacyjnych w rozwoju dzieci najmłodszych
 • 11.45-12.15
  Przerwa kawowa. Zaproszenie na stoiska.
 • 12.15-12.30
  Dieta w żłobkach
 • 12.30-14.00
  Gracjana Woźniak – Instytut Komeńskiego
  Opieka nad dzieckiem do lat 3 - możliwości wynikające z tzw. ustawy ”żłobkowej” w oparciu o ustawę z dnia 04.02. 2011 roku: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Możliwości wynikające z programu rządowego MALUCH.
 • 14.00 Zakończenie konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny zarejestruj się.

WięcejMniej

Konferencja Maluch – 8 listopada Rzeszów

8 listopada Nowa Szkoła i Instytut Komeńskiego pojawią się w Rzeszowie. Wykłady poprowadzą Pani Blanka Adamczuk, Elżbieta Dyś oraz Bogusława Bagłaj. Serdecznie zapraszamy!

Rzeszów stolica województwa podkarpackiego , gospodarcze , naukowe i kulturalne centrum południowo-wschodniej Polski , dba i troszczy się również o rozwój swoich najmłodszych mieszkańców. Pani dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków Elżbieta Dyś zaprezentowała uczestnikom konferencji wyniki współpracy miasta z Zespołem Żłobków; odnowione piękne żłobki , nowe miejsca dla dzieci. Takiej współpracy jak w Rzeszowie życzyłyby sobie żłobki w wielu miejscach Polski. Pani Blanka Adamczuk przeniosła nas w świat żłobków dawniej i dziś, prześledziliśmy aranżacje kącików zabaw ,zafascynowało nas : tempo rozwoju dziecka , szybki wzrost połączeń neuronalnych, szybkość nabywania różnych umiejętności.

W świat zabawek i ich roli w rozwoju dziecka wprowadziła nas pani Bogusława Bagłaj.

Ostatnimi ważnymi tematami wywołującymi wiele pytań była ustawa żłobkowa i program maluch. Konferencje poprowadziła pani Anna Cieślik, witała państwa przy rejestracji pani Dominika Marczak, a do Państwa dyspozycji w trakcie konferencji i po niej jest pan Marcin Zabłotni 607 770 482 marcin.zablotni@nowaszkola.com, przedstawiciel Nowej Szkoły na województwo podkarpackie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konferencji z Głogowa Małoposkiego , Sokołowa Małoposkiego , Mielca , Jarosławia, Krakowa, Kielc , Krosna, Strzyżowa ,Stalowej Woli i oczywiście Rzeszowa. Bardzo dziękujemy Maksikowi Cieślik prawdziwemu absolwentowi Kieleckiego żłobka, który dzielnie testował nasze kąciki i zabawki dla najmłodszych.

Plan konferencji Rzeszów – 08.11.2011r.
 • 9.30-10.00 Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoisk.
 • 10.00-11.30 Powitanie uczestników Blanka Adamczuk – Instytut Komeńskiego Żłobek w Polsce i na świecie. Aranżacja przestrzeni. Nigdy nie jest za wcześnie - edukacja dziecka do 3 roku życia.
 • 11.30-11.45 Bogusława Bagłaj - Firma Nowa Szkoła Sp zo.o Edukacja malucha-rola pomocy edukacyjnych w rozwoju dzieci najmłodszych
 • 11.45-12.20 Przerwa kawowa. Zaproszenie na stoiska
 • 12.20-12;40 Elżbieta Dyś
  1.Zdrowe żywienie w żłobkach- zapobieganie otyłości
  2.Program opiekuńczo-wychowawczy i edukacyjny w rzeszowskich żłobkach
  Magdalena Cyrek
  3. Wpływ języków obcych na rozwój mózgu dziecka
  Dieta w żłobkach
 • 12.40-14.00 Blanka Adamczuk – Instytut Komeńskiego Opieka nad dzieckiem do lat 3 - możliwości wynikające z tzw. ustawy ”żłobkowej” w oparciu o ustawę z dnia 04.02. 2011 roku: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Możliwości wynikające z programu rządowego MALUCH.
 • 14.00 Zakończenie konferencji.
WięcejMniej

Konferencja Maluch – 25 października Wrocław

Kolejna konferencja z cyklu za nami. Tym razem odwiedziliśmy Wrocław w którym tematyka żłobkowa cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wrocław -  stolica kultury europejskiej w której spotkały się osoby pracujące w żłobkach , klubikach, niepublicznych placówkach, fundacjach z całego Dolnego Śląska ; Legnicy, Sławy, Srebrnej Góry, Oborników Śląskich, Głogowa, Trzebnicy, Lubina, Zgorzelca, Wrocławia, Opola.

Wspólnie z Panem Hubertem Czemierowskim prelegentem Instytutu Komeńskiego na chwile przenieśliśmy się w lata sześćdziesiąte, by zobaczyć jak wyglądały żłobki dawniej, a jak wyglądają dziś.

Usłyszeliśmy o ciekawych, praktycznych rozwiązaniach aranżacji wnętrza dla małych dzieci. Dla wielu specjalistów pracujących z dziećmi był to czas przypomnienia rozwoju dziecka od 0 do 3 roku życia. Dla zainteresowanych ustawą żłobkową i programem „Maluch” był to czas nie tylko wysłuchania prelekcji, ale również wymiany ciekawych informacji na ten temat. Do refleksji nad zdrowym żywieniem zachęcała nas Pani Bożena Zawilak dietetyk Wrocławskiego Zespołu Żłobków

Nowa Szkoła przygotowała aranżacje kącików dla dzieci, a pani Bogusława Bagłaj podzieliła się z uczestnikami konferencji na temat znaczenia pomocy edukacyjnych w rozwoju małego dziecka. Bardzo dziękujemy Pani dyrektor Wrocławskiego Zespołu Żłobków KrystynieKotnik-Szewczyk za wsparcie w organizacji konferencji, a wszystkim uczestnikom konferencji za obecność i zainteresowanie naszymi propozycjami.

 • Termin: 25 października 2011r w godzinach 9:30 – 14:00
 • Miejsce: Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ul. Komuny Paryskiej 19a Wrocław 50-451

Plan konferencji Wrocław – 25.10.2011r.

 • 9.30-10.00 Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoisk.
 • 10.00-11.30 Powitanie uczestników Hubert Czemierowski – Instytut Komeńskiego Żłobek w Polsce i na świecie. Aranżacja przestrzeni. Nigdy nie jest za wcześnie - edukacja dziecka do 3 roku życia.
 • 11.30-11.45 Bogusława Bagłaj - Firma Nowa Szkoła Sp zo.o Edukacja malucha-rola pomocy edukacyjnych w rozwoju dzieci najmłodszych
 • 11.45-12.20 Przerwa kawowa. Zaproszenie na stoiska
 • 12.20-12.40 Bożena Zawilak – Zespół Żłobków Miejskich we Wrocławiu Dieta w żłobkach
 • 12.40-14.00 Hubert Czemierowski – Instytut Komeńskiego Opieka nad dzieckiem do lat 3 - możliwości wynikające z tzw. ustawy ”żłobkowej” w oparciu o ustawę z dnia 04.02. 2011 roku: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Możliwości wynikające z programu rządowego MALUCH.
 • 14.00 Zakończenie konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny

WięcejMniej

Konferencja w Gdańsku za nami. 20 października.

Kolejna konferencja z cyklu za nami. Tym razem odwiedziliśmy Gdańsk w którym tematyka żłobkowa cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dzięki wykładom prowadzonym przez naszych specjalistów, słuchacze mieli okazję zwiększyć wiedzę na temat Żłobków w Polsce i na świecie, aranżacji przestrzeni, dietach w żłobkach, pomocach edukacyjnych oraz o opiece nad dzieckiem do lat 3, możliwości wynikające tzw. „ustawy żłobkowej”.

Pani dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków mgr. Krystyna Konieczny przedstawiła specyfikę pracy Gdańskiego Zespołu Żłobków . Mogliśmy usłyszeć i zobaczyć pełnych zaangażowania , ciepła, wychowujących, opiekujących się dziećmi ludzi, dla których dzieci stanową podmiot ich pracy.

Cała Polska czyta dzieciom to jedne z zajęć, w których dzieci mogą słyszeć czytane przez znanych i lubianych mieszkańców Gdańska bajki dla dzieci. Pani mgr. Ewa Grygiel zwróciła uwagę na właściwe odżywianie najmłodszych dzieci, a zwłaszcza na naturalne karmienie. W gdańskich żłobkach są miejsca; ciepłe i przytulne do karmienia piersią.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy, mamy nadzieję, że nasze wspólne spotkanie było okazją do wielu przemyśleń i refleksji, które znajdą bezpośrednie przełożenie w praktycznej pracy z dziećmi i dla dzieci.

Plan konferencji Gdańsk – 20.10.2011r.

 • 9.30-10.00 Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoisk.
 • 10.00-11.30 Powitanie uczestników
  Halina Wańkowska – Marczak – Instytut Komeńskiego
  Żłobek w Polsce i na świecie.
  Aranżacja przestrzeni.
  Nigdy nie jest za wcześnie - edukacja dziecka do 3 roku życia.
 • 11.30-11.40 Bogusława Bagłaj - Firma Nowa Szkoła Sp zo.o
  Edukacja malucha-rola pomocy edukacyjnych w rozwoju dzieci najmłodszych
 • 11.40-12.10 Przerwa kawowa. Zaproszenie na stoiska.
 • 12.10-12.20 Krystyna Konieczny – Dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków
  Specyfika działania Gdańskiego Zespołu Źłobków
 • 12.20-12;30 Ewa Grygiel – Gdański Zespół Żłobków Dieta w żłobkach
 • 12.30-14.00 Halina Wańkowska – Marczak – Instytut Komeńskiego
  Opieka nad dzieckiem do lat 3 - możliwości wynikające z tzw. ustawy ”żłobkowej” w oparciu o ustawę z dnia 04.02. 2011 roku: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.
  Możliwości wynikające z programu rządowego MALUCH.
 • 14.00 Zakończenie konferencji.
WięcejMniej

Konferencja w Olsztynie - jak było

4 października br w Olsztynie rozpoczął się drugi cykl konferencji MALUCH " Bo jakie początki, takie będzie wszystko".

Goście mieli okazję zaznajomić się z tematyką tzw. " ustawy żłobkowej ", resortowym programem Maluch, jak również dowiedzieć się o dietach żywieniowych w żłobkach i pomocach edukacyjnych.

Wykłady poprowadziły prelegentki z Instytutu Kodeńskiego pani Magdalena Korsak i Ewa Załęska oraz Bogusława Bagłaj z Nowej Szkoły.

W przerwie między wykładami można było obejrzeć i zapoznać się z ofertą Nowej Szkoły, porozmawiać ze specjalistami i przedstawicielami firmy.

Podobnie jak na poprzednich konferencjach były rozdawane wyjątkowo oryginalne, zaświadczenia o uczestnictwie.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne konferencje z cyklu, najbliższa 20 października w Gdańsku. Zarejestruj się. Mamy nadzieję, że spotkania te przyczynią się do pogłębienia wiedzy oraz stworzą doskonałą okazję do żywej dyskusji i owocnej wymiany poglądów.

Plan konferencji Olsztyn

 • 9:30-10.00 Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoisk.
 • 10:00-11:30 Powitanie uczestników
  Magdalena Korsak– Instytut Komeńskiego
  Żłobek w Polsce i na świecie.
  Aranżacja przestrzeni
  Nigdy nie jest za wcześnie - edukacja dziecka do 3 roku życia
 • 11:30-11:40 Bogusława Bagłaj -Firma Nowa Szkoła Sp.o.o
  Edukacja malucha-rola pomocy edukacyjnych w rozwoju dzieci najmłodszych
 • 11:40-12:10 Przerwa kawowa. Zaproszenie na stoiska.
 • 12:10-12:20 Alina Dziadak
  Program ekologiczny w żłobku
 • 12:20-12:30 Ewa Załęska – Zespół Żłobków Miejskich w Olsztynie
  Dieta w żłobkach
 • 12:30-14:00 Magdalena Korsak – Instytut Komeńskiego
  Opieka nad dzieckiem do lat 3 - możliwości wynikające z tzw. ustawy ”żłobkowej” w oparciu o ustawę z dnia 04.02. 2011 roku: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Możliwości wynikające z programu rządowego MALUCH.
 • 14:00 Zakończenie konferencji.

Zapraszamy do rejestracji.

WięcejMniej

Program Maluch. Konferencja w Szczecinie.

17 czerwca br. w Szczecinie odbyła się kolejna konferencja z cyklu "Bo jakie początki, takie będzie wszystko" poświęcone tematyce żłobkowej.

Tym razem Nowa Szkoła i Instytut Komeńskiego zawitali do Szczecina. Goście mieli okazję zaznajomić się z tematyką tzw. " ustawy żłobkowej ", resortowym programem Maluch, jak również dowiedzieć się o dietach żywieniowych w żłobkach i pomocach edukacyjnych.

W przerwie między wykładami można było obejrzeć i zapoznać się z ofertą Nowej Szkoły, porozmawiać ze specjalistami i przedstawicielami firmy.

Podobnie jak na poprzednich konferencjach były rozdawane wyjątkowo oryginalne, zaświadczenia o uczestnictwie.

Korzystając z okazji chcieliśmy bardzo podziękować wspaniałym prelegentom: Pani Annie Stypule i Urszuli Majerskiej z Instytutu Komeńskiego, Pani Barbarze Mielko Dyrektor Żłobków Miejskich w Szczecinie, Pani Urszuli Pańka Dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Pani Marii Twardowskiej również z Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 • 9.30 - 10.00 Rejestracja uczestników, zwiedzanie stoiska firmy Nowa Szkoła.
 • 10.00 - 11.30 Powitanie uczestników
  Urszula Majerska – Instytut Komeńskiego Żłobek w Polsce i na świecie.
  Anna Stypuła – Instytut Komeńskiego Aranżacja przestrzeni.
  Urszula Majerska – Instytut Komeńskiego Nigdy nie jest za wcześnie - edukacja dziecka do 3 roku życia.
 • 11.30 - 11.45 Barbara Mielko – Żłobki Miejskie w Szczecinie Dieta żywieniowa w żłobkach.
 • 11.45 - 12.15 Przerwa kawowa. Zaproszenie na stoisko.
 • 12.15 - 12.30 Firma Nowa Szkoła Sp. z o.o. Edukacja malucha – rola pomocy edukacyjnej w rozwoju dzieci najmłodszych.
 • 12.30 - 14.00 Urszula Majerska – Instytut Komeńskiego Opieka nad dzieckiem do lat 3 - możliwości wynikające z tzw. ustawy ”żłobkowej” w oparciu o ustawę z dnia 04.02. 2011 roku: o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Możliwości wynikające z programu rządowego MALUCH.
 • 14.00 zakończenie konferencji
WięcejMniej

Konferencja Maluch w Katowicach za nami!

9 czerwca br. w Katowicach odbyła się kolejna konferencja z cyklu „Bo jakie początki, takie będzie wszystko”.

Na konferencji pojawiło się wiele przedstawicieli różnych placówek i osoby prywatne. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Adama Dylusa dyrektora Katowickich Żłobków Miejskich, prelegentów: Panią Magdalenę Korsak, Marię Cieślak, Jolantę Chudzik i Pana Andrzeja Jabłońskiego Prezydenta Funfacji Elementarz, który był gospodarzem całego spotkania.

Przybyli goście wzięli udział w wykładach na temat żłobków w Polsce i na świecie, które zostały poprowadzone przez Magdalenę Korsak z Instytutu Komeńskiego. Natępnie Pani Maria Cieślak, również z Instytutu Komeńskiego opowiedziała o aranżacji przestrzeni w żłobkach i edukacji dziecka do 3 roku życia.

W tarakcie konferencji była krótka przerwa na kawę. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić stoisko Nowej Szkoły, porozmawiać ze specjalistami i doradcami.

Zostały również rozdane orginalne imienne zaświadczenia uczestnictwa w konferencji, specjalie przygotowane przez organizatorów.

Drugą część spotkania rozpoczęła Pni Jolanta Chudzik z Miejskiego Żłobka w Katowicach wykładem o diecie żywieniowej w żłobkach. Następnie krótko o roli pomocy edukacyjnych w rozwoju dzieci najmłodszych, opowiedziała Pani Bogusława Bagłaj z Nowej Szkoły, uczestnicy mieli możliwość zobaczyć i pobawić się niektórymi z nich.

Na koniec wystąpiła ponownie Pani Magdalena Korsak, która poruszyła temat „ustawy żłobkowej” i Programu „Maluch”.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne spotkanie było okazją do wielu ciekawych przemyśleń i refleksji, które znajdą swoje bezpośrednie przełożenie w praktycznej pracy z dziećmi i dla dzieci.
Wszystkim bardzo dziekujemy za przybycie.

Serdecznie zapraszamy na kolejną konferencje, ktróra odbędzie się w Szczecinie 17 czerwca 2011. Zarejestruj się.

WięcejMniej

I konferencja Maluch

7 czerwca 2011 r. w Łodzi odbyła się pierwsza konferencja z cyklu "Bo jakie początki, takie będzie wszystko", organizowanych przez firmę Nowa Szkoła i Instytut Komeńskiego.

Punktualnie o 10:00 rano w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym UŁ w Łodzi, Pan Roman Grzybowski członek zarządu Nowej Szkoły, który był gospodarzem całej imprezy uroczyście przywitał wszystkich przybyłych: władze, prelegentów, przedstawicieli placówek i wolnych słuchaczy.

Wśród zgromadzonych mieliśmy zaszczyt gościć: Panią dyrektor Halinę Mazur z Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi, Annę Kądzielską prezes zarządu Instytutu Komeńskiego, Agatę Tylipską z Urzędu Miasta Łodzi - Wydział Zdrowia Publicznego, Agnieszkę Burzyńską z Urzędu Gminy Głuchów, Jolantę Świderską i Pana Pawła Czekalskiego z Urzędu Miasta Zgierz, oraz prelegenci: Alina Bojakowska, Katarzyna Loszek i Wiesława Mantyk. Za tak liczne przybycie wszystkim bardzo dziękujemy.

Konferencję rozpoczęła Pani Wiesława Mantyk z Instytutu Komeńskiego. Tematem wykładu były żłobki w Polsce i na świecie. Mogliśmy zapoznać się ze standardami i różnicami między placówkami w Polsce i za granicą.

Następnie Pani Alina Bojakowska z Instytutu Komeńskiego opowiedziała o aranżacji przestrzeni w żłobkach, w jaki sposób należy zaplanować i na co zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania miejsca zabaw i wypoczynku dla malucha. Pani Alina poprowadziła również wykład " Nigdy nie jest za wcześnie, edukacja dziecka do 3 roku życia", czyli jakie są prawidłowości i potrzeby rozwojowe oraz dobór pomocy edukacyjnych. Pierwszą część konferencji zakończyło wystąpienie Pani Katarzyny Loszek z Miejskiego Zespołu Żłobków w Łodzi " Dieta żywieniowa w żłobkach",
p. Katarzyna opowiedziała o dietach, jak należy przechowywać żywność, w jaki sposób przygotowywać posiłki aby były wartościowe, zdrowe i smaczne.

W trakcie konferencji była krótka przerwa na kawę i poczęstunek. Zostały rozdane wyjątkowo oryginalne imienne zaświadczenia uczestnictwa w konferencji dla wszystkich przybyłych, specjalnie przygotowane przez organizatorów.
Słuchacze mieli okazję obejrzeć stoisko Nowej Szkoły i zapoznać się z naszymi produktami, zadawać pytania, a to wszystko w miłej i wyjątkowej atmosferze.

Drugą część rozpoczęła Pani Dobromiła Szczygielska z firmy Nowa Szkoła wykładem "Edukacja Malucha". Na przykładach produktów z Nowej Szkoły omówiła jakie zabawki i pomoce edukacyjne są najlepsze dla malucha i jaką spełniają rolę w rozwoju dziecka.

Na koniec ponownie wystąpiła p. Wiesława Mantyk, która poruszyła temat tzw. "ustawy żłobkowej" i programu "Maluch", które niosą za sobą wiele pytań i niejasności. Zostały omówione najważniejsze ich aspekty:

 • jak założyć żłobek/klub malucha?
 • kto może je założyć?
 • jakie powinny zostać spełnione warunki lokalowe?
 • finansowanie i opłaty.

Mamy nadzieję, że wczorajsze spotkanie okaże się pomocne i przydatne, a wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kolejne konferencje z cyklu "Bo jakie początki, takie będzie wszystko". Najbliższa już 9 czerwca w Katowicach. Zarejestruj się.

WięcejMniej

Maluch - cykl konferencji. Łódź, Katowice, Szczecin, Olsztyn

"Bo jakie początki, takie będzie wszystko" takie hasło będzie towarzyszyć konferencjom żłobkowym organizowanych przez firmę Nowa Szkoła i Instytut Komeńskiego. Zapisz się już dziś. Zapraszamy!!!

W związku z wejściem w życie w dniu 4 kwietnia 2011 r. ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, czyli tzw. "ustawy żłobkowej", nasze firmy zorganizowały cykl konferencji poświęconych tej tematyce. Udział w konferencjach jest bezpłatny.

Konferencje:
 • Łódź 7 czerwca 2011 r.
 • Katowice 9 czerwca 2011 r.
 • Szczecin 17 czerwca 2011 r.
 • Olsztyn 28 czerwca 2011 r.
Rejestracja na konferencje
WięcejMniej